Produkty

EET - označení provozoven

Vazba V1-V8

Aktuálně on-line nabízíme nejrozšířenější varianty pevných vazeb knih, a to:

  • V1 = dvě skoby uprostřed (časopis)
  • V2 = měkká lepená (paperback, skripta)
  • V4 = šitá vazba z tvrdých desek (lepší paperback)
  • V8 = šitá vazba z tvrdých desek (klasická kniha)
    • V8a - potah laminovaný papír
    • V8b - potah papírový papír
    • V8c - potah jiný materiál (kůže, usně, vatové desky

 

Knižní vazby:

Značení knižní vazby (V1, V2, V4, V8) vychází ze standardizovaného (normalizovaného) názvosloví vazeb používaných v české polygrafické výrobě (dle norem ČSN). Je to nejjednodušší způsob označení knižní vazby při tisku knih v poptávce.

O vazbě V1 uvažujte pro rozsah 8–60 stran, vazby V2, V4, V8 od minimálně 44 stran (lépe více, jinak je problém s malou tloušťkou hřbetu). 

 

Vazba V1 a spirála je možná od 1 ks.

Vazba V1 - sponky. Vazba V1 je vhodná pro sešitové vydání.

Listy jsou spojeny sponkou ve hřbetu. Obálka je obvykle z tvrdšího papíru (135g -300g, ale u vyšších gramáži doporučujeme laminaci) než blok knihy.

Tato vazba má omezení v maximálním počtu takto zhotovených stran. Počet stran publikace do 40 (počet stran musí být dělitelný 4). Více jak 60 listů (120 stran) se tímto způsobem nedoporučuje realizovat.

Vazba V2 - lepená

Lepená (brožovaná) vazba V2 se využívá u nejlevnějších typů publikací typu „paperback“. Z důvodu možnosti vypadávání listů a postupné destrukce knihy není vhodná pro časté nebo namáhané užití.

Lepená knižní vazba s měkkými deskami. Obvykle se na desky používá gramáž papíru od 250 gr (například běžné vizitky se tisknou na 250–300 gr materiál), listy jsou pak v gramáži papíru 80–170 gr.

Vazba V4 - šitá nití

Na první pohled kniha vypadá jako klasická „brožovaná“ vazba V2 v měkkých deskách, díky prošití bloku je ale nesrovnatelně odolnější a kvalitnější. Vhodná pro učebnice nebo jinak často namáhané publikace. 

Vnitřní blok knihy je prošit nití. Ušitý blok je zalepen (zavěšen) do desek o gramáži 250–300 g.

Nitě zajistí lepší "otevíratelnost" a také to, že se kniha častým používáním nerozpadne.

Vazba V8 digitální - lepená (pevné desky)

Jedná se o knihu v pevných deskách. Knižní blok je lepený a za předsádky vlepený do knižních desek.

Kniha je opatřena stužkou, kapitálkem. Nelze však zkulatit hřbet takto vyrobé knihy, může být pouze plochý. Kniha může být opatřena přebalem.

Vazba V8 šitá (pevné desky)

Jedná se o knihu v pevných deskách. Knižní blok je ušitý nití a za předsádky vlepený do knižních desek. Listy jsou v bloku knihy nejenom slepeny, ale také prošity nití. Jedná se o nejpevnější knižní vazbu.

Kniha je opatřena stužkou, kapitálkem. Možnost kulatého hřbetu od 2 cm tloušťky knihy. Kniha může být opatřena přebalem.

Tato kategorie neobsahuje žádné produkty